The answer is 4 days
if Tally's sister eats 1/4 in the morning in the morning and 1/4 in the afternoon she would have eaten 2/4 in one day or half. So if she eats 2/4 in a day it will take her 2 days to finish a whole bowl of cereal. So if it takes her 2 days to eat a whole bowl of cereal and they want to know how many days it would take her to eat 2 bowls then it is basically. 2+2=4
1/4+1/4=2/4 in one day
2/4+24=4/4 in two days
4/4*2=4