Answer :

sqdancefan

Answer:

  6

Step-by-step explanation:

The law of cosines is useful here.

  a^2 = 8^2 +11^2 -2·8·11·cos(32.2°) ≈ 36.070003

  a ≈ √36.070003 ≈ 6.00583

  a ≈ 6

Other Questions