I need help with this question.

Answer:
Step-by-step explanation:
P(female | junior) *the | just means "given"*
In order to find this, you must know the formula:
P(A | B) = [tex]\frac{P(A and B)}{B}[/tex]
So first, you have to find P(female and junior):
P(female and junior) = 6
Then, you just identify P(junior):
P(junior) = 2 + 6 = 8
Therefore, P(female | junior) = 6/8 (or 3/4), or 75%
Hope I helped!