At an ice cream store, a family ordered 3 banana splits and 3 hot fudge sundaes, paying a total of $21 for their order. The next customer ordered 5 banana splits and 3 hot fudge sundaes and paid $27. How much does each item cost?

Answer :

Answer:

Banana split = $3

Hot fudge sundaes = $4

Step-by-step explanation:

please make me brainliest :)

Other Questions