Walter77
Answered

Kanna wants to buy 6 of flowers. Each flower cost $1.30 but the bundle of 6 cost $7.50. What is the better deal for Kanna.

Kanna wants to buy 6 of flowers. Each flower cost $1.30 but the bundle of 6 cost $7.50. What is the better deal for Kanna. class=

Answer :

Answer: 6 for $7.50

Step-by-step explanation:

6 * 1.30 = $7.80

6 for $7.50

6027

6 for 7.50

Weeb ahahahahahahaha

Other Questions