Answer :
Answer:
$8
Step-by-step explanation:
Since he used $20
Each game cost $3 and he played 4 games (So 3 x 4 = 12)
20 - 12 = 8
Answer:
$8
Step-by-step explanation:
Since he used $20
Each game cost $3 and he played 4 games (So 3 x 4 = 12)
20 - 12 = 8