Answer :
Answer:
$0.66
Step-by-step explanation:
2 quarts = 8 cups
Divide the original cost ($5.28) by 8 to find the cost per cup.
Answer:
$0.66
Step-by-step explanation:
2 quarts = 8 cups
Divide the original cost ($5.28) by 8 to find the cost per cup.