Answered

Kate bought four Gatorade for $2 each, as well as twenty four Cup of Noodles. If her total was $26, how
much was each Cup of Noodles?

explain whole problem pls​

Answer :

Answer:each cup of noodles is 0.75 cents

Step-by-step explanation:

4 gatorades are 8 dollars

26-8=$18

$18/24cup noodles= 0.75 per cup

Other Questions