Answer :
Answer: £1.80 per kilogram of an apple
Step-by-step explanation
£1.30 x 7 = £9.10 for all pears
£9.10 - £12.70 = £3.60 / 2 = £1.80 per kilogram of an apple
Answer: £1.80 per kilogram of an apple
Step-by-step explanation
£1.30 x 7 = £9.10 for all pears
£9.10 - £12.70 = £3.60 / 2 = £1.80 per kilogram of an apple