abbyeilish
Answered

A uniform costs $42 for the sweater and $29 for the slacks. Write two equivalent expressions for the total cost of six
uniforms. Then find the cost.

Answer :

jvy2006

Answer:

6(42+29),6(42)+6(29);$426

Step-by-step explanation:

Other Questions