Answer :
Answer: the second container is a better buy.
Step-by-step explanation:
One container of juice costs $4.56 for 32 fluid ounces. This means that the cost per fluid ounce for this container is
32/4.56 = $7.02
Another container costs $3.20 for 20 fluid ounces. This means that the cost per fluid ounce for this container is
20/3.20 = $6.25
Therefore, based on the unit price, the second container which costs $3.20 for 20 fluid ounces is a better buy because $6.25 is lesser than $7.02