stephenajones7096 stephenajones7096 Today at 12:05 AM Mathematics Answered Jack bought one case of water and four cases of soda from the grocery store and paid $32.95. He went back that day and bought three more cases of water and two more cases of soda and paid $26.35. How much is a case of water ?