Leota is having some friends over and is buying some drinks. She buys a 10 pack of canned soda for $3.00.

What is the unit rate for the soda in = $/can?
plz help!!!

Answer :

Jacobie05
30 cents per can if there is 10 cans for $3

Other Questions