Answered

WILL GIVE BRAINLIEST!!!! HELP ASAP!
Sandra pays $11 for 2.75 pounds of cheese. What is the cost per pound?
$0.40
$0.44
$4.00
$4.40

Answer :

sunshinezzz

Answer:

$4.00

Step-by-step explanation:

$11 divided by 2.75 pounds = $4.00 per pound

Answer:

11 ÷ 2.75 = 4 so it's $4.00

Other Questions