Answer :
Answer:
Store 1: 19.99/7.98 = 2.51
Store 2: 20.38/8.39 = 2.43
Step-by-step explanation:
unit price is per 1 kg...so you will divide
Store 1: 19.99/7.98 = 2.51
Store 2: 20.38/8.39 = 2.43
Answer:
Store 1: 19.99/7.98 = 2.51
Store 2: 20.38/8.39 = 2.43
Step-by-step explanation:
unit price is per 1 kg...so you will divide
Store 1: 19.99/7.98 = 2.51
Store 2: 20.38/8.39 = 2.43