EthanJantz
Answered

A clothing store charges $25 for 4 T-shirts. A student said that the unit price is $0.16 per T-shirt. This student made a mistake.  Explain the mistake.  Find the correct unit price for a T-shirt.

Answer :

Ejburnett21
the price would be 7$ per shirt

Other Questions