Which statement best supports Jake’s argumentative essay in favor of selling candy instead of fruit to raise money for the class trip?
His aunt bought a box of candy last year.
Last year, his class raised a thousand dollars by selling candy.
Last year, he sold more jelly beans than mints.
His class voted to sell candy and watermelon last year.