Answer :
Answer:
1.64 dollars per pound
Step-by-step explanation:
Take the total cost and divide by the number of pounds
8.20/5
1.64 dollars per pound
Answer:
1.64 dollars per pound
Step-by-step explanation:
Take the total cost and divide by the number of pounds
8.20/5
1.64 dollars per pound