TatianaSantiago1
TatianaSantiago1
Today at 4:55 AM
World Languages
Answered
is lemon a proper noun
Answer :
AlexanderMullins
AlexanderMullins
Today at 5:00 AM
Yes, If its a name if its the fruit then its just a noun
Answer Link
Lovergirlblue45
Lovergirlblue45
Today at 5:00 AM
Yes a lemon is not a proper noun because it's a thing
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 42+ )
Other Questions
when doing an internet search on current fashions, you decide not to use any source older than one year. what characteristic of effective web sites are you cons
when two hydrogen nuclei combine to form one helium nucleus, nuclear fusion has taken place.t f
when two hydrogen nuclei combine to form one helium nucleus, nuclear fusion has taken place.t f
y = 9x2 - 18x + 5 Put in vertex form
The average of six number is 8. If the average of two of those number is 3, what is the average of the other four numbers?
define fertilization in spermatophyte
What occupies the space between the cell wall and a shrunken protoplast and the plasmolyst cell?
In 2002, became president of Pakistan.
കേരളത്തില് ഏറ്റവും കൂടുതല് വ്യവസായ ശാലകളുള്ള ജില്ല (എ)എറണാംകുളം (ബി)കൊല്ലം (സി)തിരുവനന്തപുരം (ഡി)തൃശൂര്
An expanse of pure white serenity
The image below shows plant cells. plant cells What feature of cell theory is best demonstrated in the image? A. Organisms have cells with different shapes and
On what grounds might one interpret the character of Griselda as morally ambiguous? Select all that apply. o The explicit meanings of her responses to Gualtieri
What is dirt? A- broken down rocks B- just small granite C- old small metors D- none of the above
Which is equivalent to 56c^16/162c^3 squared after it has been simplified completely?
NEED HELP DUE TODAY PLZ HELP ME I AM STUCK PLZ PLZ PLZ HELP ME!!!! Tay-sachs disease is an inherited genetic disorder in which cellular wastes are not properly
What is the y-intercept? (b)
a school built a new gym the gym is rectangular and has an area of 6,000 square feet. if the gym is 100 feet long how wide is it
There are 24 pencils in each package. Mrs. Brown bought 9 packages of pencils. How many total pencils did she buy?
Which literary device best describes the following: "Listen to the swaying grass and listen to the trees. To me the sweetest music is those branches in the bree
A package of 3 pairs of insulated socks costs $19.47 What is the unit price of the pairs of socks ?