lera13
Answered

Camilo needs 2,400 oz of jelly for the food challenge. If 48 oz of jelly cost $3.84, how much will Camilo spend on jelly? Explain how you can find your answer

Answer :

Answer:

$192.00

Step-by-step explanation:

2400 ×3.84

48

50 × 3.84

192

She will spend $192
2400 divided by 48 is 50
50 times 3.84 = 192

Other Questions