Answered

Performance Task
17. The graph shows the relationship between
the total cost and the number of pounds
of rice purchased
40
30
Total cost (5)
20
10
0
2 4 6 8
Amount of rice (lb)
Part A: What does (6, 18) represent?
Part B:Which point represents the unit
price?
Part C: How many pounds would you
have to buy for the total to be 512?
Explain how to find the answer

Performance Task 17. The graph shows the relationship between the total cost and the number of pounds of rice purchased 40 30 Total cost (5) 20 10 0 2 4 6 8 Amo class=

Answer :

Answer:

Sorry but all I know is that part a is 6 pounds will cost $18

Step-by-step explanation:

Other Questions