Answer :

Sueraiuka

Step-by-step explanation:

Hey there!!

The cost of 6 orange = nu.48

The cost of 1 orange = nu.48/6

= nu.8

Therefore, the cost of each orange is nu.8.

Hope it helps...

0.48/6=0.08, so the cost of each orange is $0.08.

Other Questions