btsfan0
Answered

Byron bought 3.6 cubic yards of soil for his yard. Each cubic yard of soil costs $23.50. How much did Byron spend?

Answer :

Answer:

$84.60

Step-by-step explanation:

Multiply, since Bryon bought 3.6 cubic yards of soil and each cubic of yard cost $23.50. 3.6 x 23.50 = 84.6

Other Questions