rhsg7wugwyehehhehe rhsg7wugwyehehhehe Today at 4:38 AM Mathematics Answered A cabinetmaker buys 3.5 liters of oak varnish. The varnish costs $4.95 per liter. How much does 0.5 liters of varnish cost?