brooklynnlashae08 brooklynnlashae08 Today at 2:28 AM Mathematics Answered Cathy buys 7 ounces of dried cherries in bulk. If dried cherries cost $0.41 per ounce, how much will she pay? $2.87 B $0.28 C $2.15 D $3.07