Answer :

Answer:

$3 per lawn

Step-by-step explanation:

one point is (5,15) if you look and divide another would be (1,3) so the rate of price would be $3 per lawn

KeianaLol25

Answer:

A. $3.00

Step-by-step explanation:

You can look at the point (5, 15)

So if he mows 5 lawns he gets $15

Just divide 15 by 5 to get the amount he will get for one lawn

15/5 = 3

Other Questions