Answered

On Monday morning, Megan had a balance of $17 on her lunch card. The cost of a pizza is $4.50. Megan bought a pizza every day for 5 days. What is Megan's balance at the end of the 5 day school week?​

Answer :

sleepyro
you do 4.50(5) - 17 = 5.5

Other Questions