Answer :
Answer:
5 1/4 pounds can be purchased for $12 dollars
Step-by-step explanation:
$6 x 2 = $12
So:
2 5/8 x 2 = ?
21/8 x 2/1 = 48/8 = 5 1/4
Answer:
5 1/4 pounds can be purchased for $12 dollars
Step-by-step explanation:
$6 x 2 = $12
So:
2 5/8 x 2 = ?
21/8 x 2/1 = 48/8 = 5 1/4