HxppyTech
Answered

Two pounds of grapes cost $6. How many pounds of grapes can
you get for $1? (hint: write a repeating decimal as a fraction)

Two pounds of grapes cost $6. How many pounds of grapes can you get for $1? (hint: write a repeating decimal as a fraction) class=

Answer :

Answer:

1/3 of a pound .333

Step-by-step explanation:

6/2 =3

1/3= .333

Answer:

1/3 to 1 and 1 to 3

Step-by-step explanation: