Answer :

Answer:

5 Hours

Step-by-step explanation:

165/11=$15 an hour

75/15=5 hours

bobacreame

Answer:

5 Hours

Step-by-step explanation:

First you have to find the unit rate which you would find by doing 165 divided by 11 which would equal 15 dollars per hour. Then you do 75 divided by 15 which is 5 meaning it would take 5 hours to make 75 dollars.

Other Questions