3511475
Answered

A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12.00. Use the table is you get stuck.
a. What is the cost per pint?



b. How many pints do you get per dollar?



c. At this rate, how many pints can you afford for $20.00?



d. At this rate, how much will 8 pints of raspberries cost?

Answer :

arturoacuna

Answer:

a=4

b=1/4

c=4

d=32

Step-by-step explanation:

Other Questions