Answer :

nina004

Answer:

3 oranges

Step-by-step explanation:

price of 1 orange: $1.60÷5= $0.32

Amount of oranges bought=amount of money spent÷price of 1 orange= $0.96÷ $0.32=3oranges

Other Questions