Kaylaalessandra Kaylaalessandra Today at 12:39 PM Mathematics Answered The school store sells correction fluid and correction tape. Correction fluid cost $1.30 and correction tape costs $0.20. On Tuesday they sold 10 of these items earning a total of $4.20. How many of each item did they sell?