Answer :
Answer:
1/4=0.25 which when added to the 1 gives a total weight of 1.25 pounds. Dividing this by the price to find the unit price, you get 9/1.25=$7.20 per pound of turkey.
Step-by-step explanation:
Answer:
1/4=0.25 which when added to the 1 gives a total weight of 1.25 pounds. Dividing this by the price to find the unit price, you get 9/1.25=$7.20 per pound of turkey.
Step-by-step explanation: