Answer :

Mibo

Answer:

Step-by-step explanation:

Unit price = 31.25 ÷ 5 = 6.25

So each scarf costs 6.25

Answer:

$8.75 per scarf

Step-by-step explanation:

5 scarves costs $43.75 so to get the price of one scarf, we just need to divide by 5.

43.75 / 5 = 8.75

One scarf costs $8.75

Step-by-step explanation:

$8.75 per scarf

Step-by-step explanation:

5 scarves costs $43.75 so to get the price of one scarf, we just need to divide by 5.

43.75 / 5 = 8.75

One scarf costs $8.75

Other Questions