emmaleee68 emmaleee68 Today at 5:28 AM Mathematics Answered Torrie could buy 8 jars of Jiffy peanut butter for $27.12 or 7 jars of Peter Pan peanut butter for $26.53. What is the difference in the unit rates of the jars of peanut butter? A. 22 B. 24 C. .40 D. -3/7