amalial4
Answered

Camille buys a cake for $24.99 . She also buys 12 brownies. Each brownie costs the same amount. She spends $39.99 on the cake and the brownies. Camille finds the cost of each brownie by calculating (39.99 - 24.99) *12 . Tanya finds the cost of each brownie by solving the equation $39.99 + 12b = 24.99 , where b is the cost of each brownie. Which approach uses the sequence of operations necessary to find the cost of each brownie: Camille’s, Tanya’s, both, or neither?

Answer :

Answer:

hi

didn't get it

Step-by-step explanation:

.....

....

tashi8763

Answer:

sorry

Step-by-step explanation:

Other Questions