Answered

At Value Market, potatoes cost $4.20 for 7 pounds. What is the unit price of a pound of potatoes at Value Market?

Answer :

tman160429

Answer:

$0.6

Step-by-step explanation:

1. 4.2 per 7 pounds

4.2 / 7 = 0.6

Other Questions