hazel360
hazel360
Today at 6:50 AM
Mathematics
Answered
Help please thxs marking brainlest
Answer :
ripjames6789
ripjames6789
Today at 6:55 AM
Answer:
c i think
Step-by-step explanation:
im pretty sure its c
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 41+ )
Other Questions
are there any rhetorical devices in Why Soldiers Won’t Talk by John Steinbeck?
A store sells tiles in the shape of a parallelogram. The perimeter of each tile is 29 inches. One side of each tile is 2.5 inches longer than another side. What
.A certain store is selling packages of 10 pencils and 4 pens for back to school. The store manag wants to make a larger package in the same ratio. If the large
-6.2353535353535 as a fraction
The recommended intake of saturated fats is less than of total energy intake.
A) The perimeter of a rectangle is 30 cm. There will be a decrease of 2 cm of the length is reduced by 2 cm and breadth is increased by 1 cm. length and breadt
Let us write which are the polythe degree of each of the poly(i) 2x² - 4x⁵+7x²+3
find the formula (a+b) (b+c) (c+a )=?
Write a emotional writing on the old age home in our societies
.No.5. Prove that if two angles and one side of a triangle are equal to two anglesand one side of another triangle. The triangles are congruent. Also check if t
Why was it important for enslaved persons and free African American men and women to receive legal services from the UGRR and be tried under "Delaware laws"?
***See attachment*** Write notes for both documents: Must include at least two sentences about it’s message, brief background on the leader, and choose a quote
Is there a factor on this pls help Questiob : 5x ^ 2 - 8x + 9
Use the graph to write a linear function that relates y to x.
How do I solve this?
√18y5 Simplify completely
A rectangle with area 12 square units is dilated by a scale factor of k. Match each given value of k with the area of the image. (match the number with the lett
answer the following questions
I put RT can someone explain what I did wrong
A 4-pack of erasers costs $2.68. What is the unit price?