refreshm4p
Answered

Nancy wants to buy 32 notebooks to give to her classmates, each notebook cost $1.75, how much will Nancy pay for 32 notebooks?

a 50.60

b 60

c 65

d 56

Answer :

irspow

Answer:

Step-by-step explanation:

32n($1.75/n)=$56

Answer D

Answer:

D

Step-by-step explanation:

1.75x32=56

Other Questions