Answered

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $3.84. What is the cost of oranges, in
dollars per orange?

Answer :

Answer:

Each orange would cost $0.64.

Step-by-step explanation:

If you do 3.84 and divide that by 6, you would get the answer of $0.64 for each orange.

Other Questions