Answer :
Answer:
Divide 4.50 by 5 to find the unit rate for the 5-pound bag, and compare that number to $0.80 per pound.
Step-by-step explanation:
Answer:
Divide 4.50 by 5 to find the unit rate for the 5-pound bag, and compare that number to $0.80 per pound.
Step-by-step explanation: