Answered

If a whole pan of brownies is being sold for $16, how much it cost to purchase 3/4
of the pan?

Answer :

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

We have to do this operation:

(16/4) x 3 = 4 x 3 = $12

ZJW011

Answer:

It will cost $12 to purchase 3/4 of the pan of brownies

Step-by-step explanation:

3/4 of 16 is equal to 12.

Hope this helps! Pls mark brainliest

Other Questions