baunnarowe baunnarowe Today at 6:28 PM Mathematics Answered A 4lb. bag of salt water taffy from the beach costs $15.12. What is the unit rate?A.$15.12/lbB.$3.78/lbC.$3.79/lbD.$3.77/lb