Answer :
Answer:
$20
Step-by-step explanation:
the unit rate (cost per person) is
$15
-------------- = $5/person
3 people
For four people the total cost would be (4 people) ($5/person) = $20
Answer:
$20
Step-by-step explanation:
the unit rate (cost per person) is
$15
-------------- = $5/person
3 people
For four people the total cost would be (4 people) ($5/person) = $20