Answered

Roseann had $10. She wanted to buy Simian noodles from Mr. Aguilar. Each bowl of Simian cost $2. How many bowls can she buy with $10?

Answer :

Answer:

She can buy 5 bowls of noodles

Step-by-step explanation:

she has $10

each bowl cost $2

so then you divide 2÷10 which = 5

Other Questions