apayan2493 apayan2493 Today at 3:36 AM Mathematics Answered A student got a juice box for $2.50 and some bags of chips for $0.85 each bag. The total cost was $5.05. What equation can be used to find the number of bags of chips? use x How many bags of chips did she buy?