(ILL MARK BRAINLIEST)+ SHOW WORK PLS Jacob bought 12 chicken wings for $18. Fill out a table of equivalent ratios and plot
the points on the coordinate axes provided.

(ILL MARK BRAINLIEST)+ SHOW WORK PLS Jacob bought 12 chicken wings for $18. Fill out a table of equivalent ratios and plot the points on the coordinate axes pro class=

Answer :

8555cashio
First we need to figure out the unit rate for one chicken wing . So 18 / 12 equal 1.5
So every chicken wing costs $1.50 each now it is easy to solve the blanks of this table .
2 $3.00
8 $12
12 $18
To make the graph put points on (2,3) (8,12) (12,18) I will try to attach pic of graph but it sometimes doesn’t attach
${teks-lihat-gambar} 8555cashio

Other Questions