Answer :
Answer:
$4.47
Step-by-step explanation:
If one pound is $1.49 then you would multiply it by 3 ro get how much 3 pounds would be.
$1.49 x 3 = $4.47
Hope this was helpful =D
If it was, maybe I could be brainiest?
No pressure! :)
Answer:
$4.47
Step-by-step explanation:
If one pound is $1.49 then you would multiply it by 3 ro get how much 3 pounds would be.
$1.49 x 3 = $4.47
Hope this was helpful =D
If it was, maybe I could be brainiest?
No pressure! :)