Answered

the cost of oranges in a grocery store is direcly proportional to the number of oranges purchashed.jerri paid $2.52 for 6 oranges.if p represents the cost,in dollars, and n represents the number of oranges purchashed,which equation best represnts this relationship

Answer :

What equations? I see no equations. Do you have a picture, if take a picture

Other Questions